Trwają przygotowania do AGROTECHU- ulubionych targów polskich rolników

To najbardziej wyczekiwane wydarzenie rolnicze w naszym kraju. Już po raz kolejny wystawcy zaprezentują swoje nowości w 11 halach oraz na terenie zewnętrznym kieleckiego ośrodka. Będą najwięksi rynkowi gracze, nie zabraknie światowych premier.
Już od ponad ćwierć wieku kielecka wystawa przyciąga topowe firmy i jest miejscem premier rynkowych. To najbardziej wyczekiwane wydarzenie branżowe w naszym kraju. Dziesiątki tysięcy rolników przyjeżdżają do Kielc, by zapoznać się z nowinkami technicznymi i setkami maszyn, sprzętu, akcesoriów, nawozów, środków ochrony roślin – słowem wszystkim, czego polski rolnik z małego, średniego czy dużego gospodarstwa potrzebuje, by rozpocząć wiosenny sezon. W ofercie targów pojawią się zatem najnowsze modele ciągników i sprzętu prezentowane przez najbardziej znane światowe marki. Swoją ofertę zaprezentują, m.in. Case, New Holland, AGCO, CLAAS, John Deere, Farmtrac, Zetor, Interhandler, Kuhn, McCormick, Goweil, Krukowiak, Same Deutz Fahr, Grupa Agro 7 , Maschio Gaspardo, Horsch, MC Hale, Mandam, Pichon, Manitou, Konskilde i wielu innych. AGROTECH 2020 określić można trzema słowami: nowoczesność, cyfryzacja i innowacje.
Tradycją targów stały się spotkania z twórcami internetowymi – blogerami i vlogerami. Tegoroczna edycja wzbogaciła się o Strefę Influencera- miejsce do spotkań, „selfie” i rozmów z ulubieńcami młodego pokolenia. Youtuberzy rolniczy zyskali ogromne grono widzów przez swoją otwartość i dzielenie się sukcesami, porażkami oraz codziennymi obowiązkami.
Jak co roku targom AGROTECH towarzyszyć będą targi LAS-EXPO. Już po raz 20 specjaliści i liderzy rynku drzewnego tłumnie pojawią się w Targach Kielce.
A wszystko to za sprawą jubileuszowej edycji najważniejszego wydarzenia branży
– Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi.


 Nowości na targach Agrotech 13-15 marca 2020

 

- Po raz pierwszy otwieramy Strefę Influencera AGRO, miejsce dla youtuberów i blogerów rolniczych. Influencerzy będą mogli się spotkać i wymienić doświadczeniami, a zwiedzający spotkać swoich ulubieńców z Internetu. 
Innowacje:
* Innowacje w rolnictwie cyfrowym-Firma Syngenta zaprezentuje aplikacje: Infopole i NieWylegaj. (Infopole to znany już wielu użytkownikom serwis, zawierający m.in. informacje nt. występujących aktualnie agrofagów(patogeny, szkodniki i chwasty obniżające plony roślin uprawnych), prognozę pogody i rekomendacje agronomiczne. NieWylegaj- ocenia ona ryzyko wylegania upraw zbożowych (dla pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego) i generuje indywidualne rekomendacje dotyczące stosowania regulatorów wzrostu z rodziny Moddus). Screeny z aplikacji InfoPole poniżej.
 
* eAgronom- oprogramowanie do prowadzenia gospodarstwa dla rolników specjalizujących się w produkcji zbóż. Program ułatwia prowadzenie dokumentacji, zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami. Nowy system AIA czyli inteligentne doradztwo w zakresie agrobiznes- sztuczna inteligencja, która daje rolnikom możliwość konsultacji z wirtualnymi doradcami przed podjęciem decyzji wpływających na kondycję gospodarstwa tj. płodozmian, plan nawożenia, budżet. Program opracowany w Estonii- w tej chwili 80% gospodarstw w tym kraju jest zarządzanych przez eAgronom. W Polsce 300 000 ha pól jest zarządzanych przez tą aplikację. U nas wystawia się polski oddział firmy.
 

* Case- nowa Seria ciągników Case IH Magnum™ AFS Connect™. Dają możliwość przesyłania informacji pomiędzy ciągnikiem a telefonem/tabletem. Dodatkowo zbiera dane jakie czynności były wykonywane i posiada kamery- czyli będąc w domu rolnik może kontrolować pracę operatora.
Tradycja:
 

* Zetor  - ZETORA CRYSTALA HD 170– niezawodny ciągnik dla dużych gospodarstw- wyróżnia go niskie zużycie paliwa i łatwość obsługi- na to zwracają uwagę starsze pokolenia, aby nowa maszyna nie posiadała za dużo elektryki. Dlatego też ciągniki marki Zetor cieszą się w Polsce tak dużym powodzeniem.
 

* Stihl – nowy hełm ochronny ADVANCE X-Vent BT za pomocą którego można komunikować się i odbierać wiadomości za pośrednictwem smartfona.
 

- Agrotech jak i Las-Expo potrzebują nowej przestrzeni na ekspozycję. Planujemy inwestycję, budowę kolejnej, nowoczesnej hali. 
- 20 edycja LAS-EXPO 

13.03.2020: 10.00-17.00, 14.03.2020  9.00-17.00 i 15.03.2020:   9.00-17.00. Rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów odbywają się każdego dnia do godz. 16.00. Cena biletu normalnego to 10 zł, ulgowego 5 zł.